Typy bolestí hlavy a jak je zmírnit

Představte si, že jdete do práce s bolestí hlavy. Jednoduše vám to zhorší a zhorší den. Tato bolest hlavy nebo nepohodlí znesnadňují cokoli dělat. Možná budete chtít zůstat ve své posteli a nedělat vůbec nic.

Bolest hlavy je nejčastějším důvodem; proč lidé chodí k lékaři. Většina žen má tenzní bolesti hlavy a nakonec způsobí bolesti hlavy mužům. To je důvod, proč 127 milionů lidí postrádá práci.

Typy a místa bolesti hlavy:

Hlava může bolet různě od člověka k člověku. Může to být přední, zadní, čelo, obličej nebo hlava. Bolest může být jakékoli velikosti. Normálně je na začátku méně a s časem se zvyšuje, pokud se neléčí. Pokud bolest hlavy přetrvává delší dobu, měli byste navštívit lékaře.

//

Rovněž je třeba zkontrolovat bolest hlavy s dalšími příznaky, jako je nachlazení, rýma, svalová ztuhlost, horečka, průjem, bolest žaludku, nevolnost a zvracení. Pokud to trvá déle, musíte navštívit lékaře, protože by to mohlo znamenat nějaké vážné onemocnění.

Je to hlavně kvůli nervům rozprostřeným po mozku. Rozprostírá se po hlavě a obličeji. Může to být také kvůli bolesti svalů a krevních cév. Díky tomu je každý typ bolesti hlavy jiný. Každý člověk tedy může mít různé typy bolestí hlavy z mnoha důvodů. Typy bolestí hlavy jsou následující.

Primární bolest hlavy:

Bolesti hlavy, které nemají žádnou příčinu nebo stav, se nazývají primární bolest hlavy. Je to běžný typ bolesti hlavy. Tento typ bolesti hlavy je velmi mírný a má krátké trvání. K vyléčení postačí obyčejný odpočinek nebo šálek čaje.

Sekundární bolest hlavy:

Bolest hlavy, která má důvod a stav, se nazývá standardní bolest hlavy. Může to být porucha nebo zranění. Tento typ je delší a bolestivější. Můžete si vzít léky a vyléčit to.

Clusterová bolest hlavy:

Bolesti hlavy, které přicházejí ve skupinách, se nazývají klastrové bolesti hlavy. Trvá to týdny a měsíce. Je častější u mužů a žen. Tento typ bolesti je jedna strana. Je to nesnesitelnější a nepulsující. Má dva typy. Epizodická klastrová bolest hlavy je delší bolest hlavy. Může trvat dva týdny až roky. Přichází s krátkou přestávkou. Cluster chronická bolest hlavy není žádná bolest hlavy. Vydrží měsíce až roky. Je nepřetržitý a může být velmi nepříjemné pokračovat v životě.

Sinusová bolest hlavy:

Sinus je průchod vzduchu, který obklopuje oči, nos a tváře. Tato dutina může způsobit bolest a způsobit bolesti hlavy. Tím dochází k otoku dutin a jejich zanášení hlenem. Bolest může být čelní a obličejová. Je hluboký a pulzující. Obličej je na dotek jemný. Zhoršuje se při ohýbání nebo vleže. Může být zaměněna s bolestí ucha nebo zubů. Doprovází ji nachlazení a rýma. Může způsobit i horečku. Často se zaměňuje s migrénou.

Tenzní bolest hlavy:

Tenzní bolest hlavy je nejčastějším typem primární bolesti hlavy. Říká se tomu stresová bolest hlavy. Vytváří tlak v hlavě, v přední části obličeje a v zádech. Díky tomu je osoba občas citlivá na světlo a zvuk. Tenzní bolest hlavy často vede k poruchám spánku. Má tři typy, a to občasné epizodické tenzní bolesti hlavy, časté epizodické bolesti hlavy a chronické bolesti hlavy. Občasné epizodické bolesti hlavy se mohou objevit jednou za měsíc. Častá epizodická bolest hlavy je bolest hlavy každých 2 až 15 dní. Může to být hodinové. Bolest je u tohoto typu silná, s chronickými tenzními bolestmi hlavy každých 15 dní. Je to cítit na obou stranách. Pokožka hlavy se stává citlivou; jsou bolestivější.

Bolesti hlavy:

U každého, kdo měl poklep na páteři, což je lumbální punkce, se rozvine páteřní bolest hlavy. Páteřní kohout zahrnuje odstranění míšní tekutiny pro jakýkoli test nebo proceduru. Lumbální punkce je injekční aplikace anestezie pro provádění jakéhokoli postupu. Během porodu a císařského řezu se v páteři podává epidurální blokáda. Po zákroku vytéká tekutina z páteře, což způsobuje změny tlaku tekutiny. Tato změna tlaku má za následek bolest hlavy. stane se to po 5 dnech procedury. Bolest je větší při sezení. Nejlépe je se takovým postupům vyhnout. Také nesmíte zvedat závaží a maximálně odpočívat, aby nedošlo k úniku míšní tekutiny.

Námaha Bolest hlavy:

Po namáhavé fyzické aktivitě vás někdy bolí hlava. Tomu se říká bolest hlavy při námaze. vyskytuje se převážně u mladších lidí do 50 let. Když děláte nějaké těžké cvičení nebo aktivitu, vaše srdce bije rychleji, aby zajistilo neustálou poptávku po kyslíku v krvi. Toto zvýšení krevního tlaku není jen v těle; je to i v mozku. Tomu se říká žilní tlak. Většinou je tato bolest hlavy primární. Končí koncem cvičení. Možná budete chtít mít šťávu, aby se tlak normalizoval.

Hypertenzní bolest hlavy:

Hypertenze znamená zvýšení krevního tlaku. To je obvykle způsobeno rodinnou anamnézou nebo stresem. Ty u některých lidí způsobují bolesti hlavy. Neexistuje žádný návod, jak najít její příznaky. Pacientovi se doporučuje pouze správná strava a zdravý životní styl.

Nádorová bolest hlavy:

Jak název napovídá, bolest hlavy způsobená nádorovými svody se nazývá nádorová bolest hlavy. Nádor je skupina abnormálních buněk rostoucích v mozkové hmotě. Když je nádor malý, nevyvíjí žádný tlak na mozek. Jak roste, začíná přidávat tlak. Začíná to bolestí hlavy. Normálně se objevuje závratě, nedostatek koordinace a snížená schopnost vidět, slyšet a mluvit. Když se tyto příznaky začnou zvyšovat, musíte navštívit lékaře.

Posttraumatická bolest hlavy:

Posttraumatická bolest hlavy je bolest hlavy po jakékoli nehodě nebo zranění. To je na kratší dobu. Také to není déle než týden. Normálně by vám lékař dal lék proti bolesti.