Podzimní nástrahy pro naši pleť. S čím se budeme setkávat nejčastěji?

Pomalu už se rozjíždí podzim do plných obrátek. Pro někoho přináší opravdu romantické období v roce, kdy si mohou lidé užívat nádherného prostředí a originálního nádechu svého okolí. Pro jiné pak celou řadu praktických problémů s tím, jaké volit oblečení.

To všechno zkrátka k podzimu v našich končinách patří. Mnohdy si lidé ale neuvědomují, že stejně tak k němu mohou patřit i nepříjemnosti, mezi které se řadí problémy s pletí. A ty mohou při podzimních týdnech být intenzivní.

Mění se příroda, mění se i tělo

Neměli bychom podceňovat celou řadu procesů, které se dějí v lidském těle. Ačkoliv si toho nemáme šanci všimnout, tak se automaticky snaží tělo připravovat na to, že přijdou horší měsíce, kdy nejspíše nebude dost potravy a tepla. Tělo zkrátka neví, že žijeme s našimi výsadami a pohodlím.

To se může projevit třeba vyšším ukládáním tuků, které může mít přímý dopad na to, jak moc se mastí celá pleť. Z toho důvodu bychom tak neměli v tomto období v žádném případě podceňovat pravidelné hloubkové čištění pleti, které zabrání spoustě nepříjemností.

Horší shánění vitamínů

Dalším problémem může být to, že se postupně bude zhoršovat přísun celé řady vitamínů. Část vitamínů je tvořena přímým vystavením silnému slunci, což nás bohužel v těchto dnech nejspíše čekat už moc nebude. Dalším problémem je pak i menší obsah ve stravě. Přitom jsou vitamíny pro tělo extrémně důležité. Přípravky, jako jsou krémy s vitamínem C a jim podobné, vám tak pomohou udržet zásobování pleti všemi vitamíny na takové míře, která je neodmyslitelně nutná k udržení pleti v dobré kondici.

Zvyšte zásobování, co to jde

A nejde jenom čistě o vitamíny. Ty jsou sice extrémně důležité, ale i další složky hrají klíčovou roli pro zdravou pleť. Mezi nimi mohou být především různé druhy minerálů a stopových prvků, které i v malém množství mají velký dopad. Proto by tak neměla chybět ve vašem vybavení opravdu dobrá minerální kosmetika, která vám pomůže s adekvátním zásobováním. Mimo toho je dobré myslet i na to, že dokáže být dobrou prevencí zmíněného nadměrného maštění pleti.