Jaké žánry knih jsou v posledních letech nejčastěji prodávané?

Knižní tvorba je jednou z těch nejpopulárnějších kratochvílí už neuvěřitelné stovky let. Lidé od vývoje knihtisku mají možnost rozšiřovat knihy lépe než kdy jindy. Dnešní moderní doba nám sice dává do rukou tablety, čtečky knih a další zařízení, ale zkrátka papír vždy bude nejlepší volbou.

Pokud se ale něco v průběhu let může měnit, tak je to hlavně popularita jednotlivých žánrů. Dnes se tak podíváme především na to, které žánry se v posledních letech prodávají nejčastěji.

Na vrcholu prodejů jsou fantasy

Svět fantasy byl vždy velice populární. Koho by nelákalo zažít obrazy světa, kde naše pravidla zdaleka nemusí platit, kde existují neznámá stvoření a celé světy a kontinenty. V rámci databáze knih je fantasy v současnosti také žánrem, který má procentuálně největší nárůst. Spousta autorů se přitom dokáže vracet ke kořenům.

I když je fantasy už dlouho zajetý svět, který staví svoje velké pilíře na mnoha dokonalých dílech, tak se fanoušci nebojí zabrousit do podobných vod a oživit prapůvodní kořeny fantasy novými knihami.

Románová četba drží svůj standard

V první kapitole jsme nejspíše mluvili hlavně o chlapcích a mužích. Teď se ale podíváme do dívčí a dámské kategorie, která je v těsném závěsu. Populární románová četba je výborná v tom, že nám dává opravdu silné příběhy. Ženy je milují především proto, že se s hrdiny a hrdinkami mohou jednoduše spojit emočně a mnohdy v nich najít kus sebe. Právem jsou tak mnohé nejoblíbenější knihy právě z tohoto poměrně volného, ale přesto velice populárního žánru.

Pomyslný bronz bere naučná literatura

V rámci naučné literatury jsme se schválně zaměřili na to, aby nám tyto statistiky nedokázala zkreslit kategorie učebnic. Schválně jsme se tak knižní databáze naučné literatury, která je vyloženě volnočasová. K překvapení mnohých je doopravdy na třetím místě. A to především díky dvojici zájmů, které jsou procentuálně zastoupeny v ohromném množství. Mezi nejčastější kategorie totiž dnes patří finanční vzdělávání a gramotnost, z vědeckých témat potom všeobecně zůstává největším tahákem vesmír.