Jaké jsou přírodní prostředky pro léčbu krvácení dásní?

Abyste se vyhnuli problému krvácení dásní, je návštěva zubaře tím nejlepším řešením pro získání požadovaného a efektivního řešení. Kromě toho však můžete vyzkoušet také některé domácí léky na krvácení dásní, které jsou velmi oblíbené při poskytování požadovaného řešení.

Chcete-li rozšířit své znalosti, můžete bez dalších následků vyzkoušet následující přírodní lék na krvácení dásní:

1. Kokosový olej pro léčbu krvácení dásní:

Toto je jeden z účinných a nejjednodušších léků na krvácení dásní, které lze vyzkoušet. Kromě toho je tento domácí lék na krvácení dásní levný, a proto jej lze podle potřeby vyzkoušet.

Jaký je proces?:

 • Protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti kokosového oleje působí jako požadované přirozené léčebné vlastnosti pro krvácející dásně.

Jak často to děláš?:

 • Použijte 1 polévkovou lžíci kokosového oleje a mačkejte s ním v ústech, po dásních, asi 10-15 minut. Opakujte to jednou denně.

2. Tea Tree olej na krvácející dásně:

Naneste asi 1-2 kapky tea tree oleje na dásně a chvíli je masírujte. Později nechte olej na dásních po dobu 5-10 minut a poté si umyjte ústa normální vodou.

Jaký je proces?:

 • Antiseptické a antimikrobiální vlastnosti oleje z čajovníku pomáhají přinést požadovanou úlevu infikovaným dásním, které způsobují krvácení.

Jak často to děláš?:

 • Opakujte to 2krát denně a uvidíte některé významné výsledky v problému krvácení dásní.

3. Hřebíčkový olej na krvácející dásně:

Jaký je proces?

 • Protizánětlivé vlastnosti spolu s antibakteriálními vlastnostmi hřebíčkového oleje se ukázaly jako mimořádně prospěšné proti problému krvácení dásní. Nejlepší na tom je, že hřebíčkový olej můžete aplikovat přímo na dásně a během chvilky to může přinést očekávané výsledky.

Jak často to děláte?

 • Vezměte pár kapek hřebíčkového oleje a trochu ho zahřejte. Poté si tento teplý hřebíčkový olej nanášejte na dásně 2x denně. Nechte působit asi 5-10 minut na dásně a poté smyjte vlažnou vodou.

4. Přírodní vitamíny:

Protože jedním z důvodů, které způsobují krvácení dásní, je nedostatek vitamínů v těle, lze mu předejít konzumací správných dávek vitamínů.

Jaký je proces?

 • Za tímto účelem byste měli zahrnout více potravin, které jsou bohaté na vitamín C a vitamín K, abyste splnili požadované množství vitamínů v těle.

Jak často to děláte?

 • Můžete se poradit s orálním odborníkem, abyste si byli jisti dietou, která by byla dostatečná pro dodání správné dávky požadovaných vitamínů. Pravidelná konzumace v jakékoli podobě však přinese kýžené výhody.

5. Slaná voda pro léčbu krvácejících dásní:

Pravidelné používání slané vody také působí jako jeden z účinných domácích prostředků na krvácení dásní.

Jaký je proces?

 • Sůl má protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, které jsou užitečné při snižování otoků a infekcí v dásních, a tím reguluje problém krvácení dásní.

Jak často to děláte?

 • Smíchejte trochu teplé vody s určitým množstvím soli a poté použijte tento fyziologický roztok k vypláchnutí úst. Pro dosažení nejlepších výsledků opakujte totéž asi 2-3krát denně.

6. Med k léčbě problému krvácení dásní:

Pokud hledáte způsob, jak zabránit krvácení dásní, můžete k tomu využít med.

Jaký je proces?

 • Je známo, že med má antibakteriální vlastnosti, a proto se ukázal jako docela účinný při kontrole různých infekcí dásní. Spolu s tím snižují protizánětlivé vlastnosti medu také otoky a záněty dásní.

Jak často to děláte?

 • Jednoduše vezměte trochu medu na koneček prstu a jemně masírujte postižené dásně. Tento postup opakujte 2-3krát denně.

7. Mléko, které snižuje krvácení dásní:

Mléko je dobrým zdrojem vitaminu K a také vápníku, a tak se jeho pravidelná konzumace ukazuje jako účinný indický domácí lék na krvácení dásní.

Jaký je proces?

 • Posiluje dásně a tím zastavuje problém s krvácením dásní. Také protizánětlivé vlastnosti mléka pomáhají kontrolovat otoky a záněty dásní.

Jak často to děláte?

 • Když začnou krvácet dásně, vypijte sklenici teplého mléka. Můžete také nanést trochu čerstvého mléka na dásně, když krvácejí.

8. Ošetřete krvácející dásně pomocí kajenského prášku:

Jaký je proces?

 • Vlastnosti kajenského prášku zmírňující bolest z něj dělají účinnou složku pro léčbu problému krvácení dásní. Spolu s bolestí svými vlastnostmi pomáhá i při snižování otoků a zánětů. Naneste trochu kajenského prášku na zubní kartáček a vyčistěte si tím zuby.

Jak často to děláte?

 • Nechte chvíli působit a poté si vypláchněte ústa běžnou sladkou vodou. Udělejte to jednou denně a buďte svědky některých z nejlepších výsledků proti krvácení dásní.

9. Brusinkový džus pro prevenci krvácení dásní:

Chcete-li to zkusit, abyste zabránili krvácení z dásní, můžete použít brusinkovou šťávu.

Jaký je proces?

 • Brusinková šťáva obsahuje protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti a ukazuje se tak jako jeden z účinných přírodních prostředků na krvácení dásní. S brusinkovým džusem nemusíte dělat nic zvláštního.

Jak často to děláte?

 • Jednoduše vypijte jednou denně šálek brusinkového džusu a uvidíte, že se problém krvácení dásní vyřeší. Pro dosažení nejlepších výsledků se však ujistěte, že máte neslazený brusinkový džus.

10. Citronová šťáva k léčbě krvácení z dásní:

Citrony jsou užitečné pro několik výhod dásní.

Jaký je proces?

 • Vynikají svými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi a přinášejí tak mnoho výhod lidem, kteří trpí problémem krvácení dásní. Používají se také ke snížení infekcí dásní, což dále pomáhá přinášet úlevu proti krvácení dásní.

Jak často to děláte?

 • Smíchejte trochu teplé vody s trochou citronové šťávy a poté použijte tuto směs k umytí úst po každém jídle. To přinese okamžitou úlevu od problémů. Stačí být pravidelný s používáním.

11. Sezamový olej pro léčbu krvácení dásní:

Tento olej je také jedním ze skvělých domácích prostředků na krvácení dásní a zápach z úst, pokud se používá pravidelně.

Jaký je proces?

 • Protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti tohoto sezamového oleje pomáhají přinést požadovanou úlevu od problému otoku a zánětu dásní. Vypijte si trochu sezamového oleje v ústech nebo si naneste sezamový olej na dásně pro kontrolu problému krvácení dásní.

Jak často to děláte?

 • Pro dosažení nejlepších výsledků používejte tento olej 1-2krát denně.

12. Jak zastavit krvácení z dásní pomocí kurkumy:

Většina lidí si je vědoma různých výhod, které má kurkuma ve svém obchodě. Jednou z jeho výhod je kontrola a úleva od problému krvácení dásní.

Jaký je proces?

 • Díky protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem kurkumy ji lze použít k minimalizaci problému infekcí dásní.

Jak často to děláte?

 • Smíchejte určité množství hořčičného oleje, soli a trochu kurkumy a poté tuto směs naneste na postižené dásně. Dělejte to 2-3krát denně.

Zpět na TOC

13. Zázvorový lék na krvácení dásní:

Stejně jako kurkuma má i zázvor požadované vlastnosti a vlastnosti, které z něj činí účinnou složku při léčbě problému krvácení dásní.

Jaký je proces?

 • Zázvor se používá k potlačení infekcí dásní, a tak kontroluje problém krvácení dásní. Spolu s tím přinášejí potřebné řešení protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

Jak často to děláte?

 • Vymačkejte trochu čerstvé zázvorové šťávy a poté ji naneste na dásně a nechte 5–10 minut působit. Opakujte aplikaci této šťávy asi 1-2krát denně.

14. Lék na krvácející dásně Aloe Vera:

Jaký je proces?

 • Aloe vera je známá pro své hojivé, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Použití aloe vera na postižené dásně může přinést očekávané výsledky proti problému krvácení dásní. Jedná se o jeden z nejznámějších domácích prostředků na krvácení dásní a zápach z úst, který lze vyzkoušet.

Jak často to děláte?

 • Vezměte si trochu aloe vera na koneček prstu a poté ho masírujte na dásně, abyste získali výhody jeho vlastností proti problému krvácení dásní. Toto opakujte tolikrát, kolikrát můžete.

15. Jedlá soda k léčbě krvácejících dásní:

Jaký je proces?

 • Antibakteriální vlastnosti jedlé sody lze využít k minimalizaci růstu bakterií v ústech. Pravidelné a efektivní používání této složky se může ukázat jako jeden z nejlepších přírodních prostředků na krvácení dásní.

Jak často to děláte?

 • Můžete buď smíchat část jedlé sody s teplou vodou pro vypláchnutí úst, nebo můžete přímo aplikovat jedlou sodu na dásně, abyste získali požadované výhody. Tento postup opakujte 3-4krát denně.