Jak používat zelený čaj pro hubnutí

Mnoho lidí si myslí, že zelený čaj je samostatná čajová rostlina. Budete však překvapeni, že tato odrůda pochází ze stejné rostliny, Camellia Sinesis, která produkuje váš běžný černý čaj. Jediný rozdíl je v tom, že listy se nejprve spaří a proces fermentace se vynechá, aby se zabránilo oxidaci. Tím se zachová přirozená zelená barva listů, aby se z nich stal „zelený“ čaj.

Je zelený čaj dobrý pro hubnutí?

Účinnost zeleného čaje při podpoře hubnutí je podpořena silnými vědeckými a klinickými důkazy. Podle studie provedené v roce 2010 obsahuje zelený čaj druh antioxidantu zvaný katechin spolu s mírnou hladinou kofeinu. Oba tyto prostředky prokázaly příznivé účinky na redukci tělesné hmotnosti u obézních jedinců po podání speciální dávky zeleného čaje po dobu asi 90 dnů. Ve studii byl také pozorován pokles břišního tuku, což posiluje naši důvěru v jeho přínosy.

//

Jak zelený čaj pomáhá při hubnutí?

Zde jsou hlavní výhody tohoto zázračného nápoje, které přispívají k hubnutí.

1. Snižuje tělesný tuk:

Jeden šálek zeleného čaje obsahuje asi 24-40 mg kofeinu. Přestože se jedná o malé množství, účinky jsou patrné ve snížení procenta tuku. Kofein je spojen se spalováním tuků tím, že využívá uložené tukové buňky jako palivo. Výsledky jsou však o něco pomalejší ve srovnání s jinými nápoji na bázi kofeinu, jako je káva, ale významné.

2. Zvyšuje tělesný metabolismus:

Zelený čaj je nabitý flavonoidy, mezi nimiž jsou velmi důležité katechiny. Mezi nimi je známo, že epigalokatechin galát (EGCG) hraje zásadní roli při zvyšování rychlosti metabolismu. Kombinace kofeinu a těchto katechinů pomáhá při stimulaci hubnutí, když se užívá v uvedeném množství.

3. Optimalizuje výsledky cvičení na hubnutí:

Klinický experiment byl proveden na několika mužích, kteří dostali před cvičením pilulku jako doplněk zeleného čaje. Výsledky ukázaly, že tito jedinci spalovali tuky o 17 % více než ti, kteří pilulku neužívali. To ukazuje na účinnost zeleného čaje v kombinaci se středně intenzivním cvičením.

4. Snižuje břišní tuk:

Spolu s nadváhou může být velké břicho docela frustrující. Typ tuku ukládaný v oblasti břicha nazývaný viscerální tuk. Jeho velké množství může vést k život ohrožujícím onemocněním, jako je cukrovka a infarkty. Zelený čaj v kombinaci s cvičením však prokázal pozoruhodný pokles tohoto škodlivého tuku. 

Jak si vyrobit zelený čaj doma pro hubnutí s kroky

Zde je krok za krokem proces snadné přípravy zeleného čaje doma. Zelený čaj si můžete připravit minimálně třemi způsoby. Tato část vám pomůže vědět, jak pít zelený čaj na hubnutí.

1. S lístky zeleného čaje:

 • Pokud máte lístky zeleného čaje, nalijte do pánve požadovaný počet šálků vody a přidejte do ní dostatečné množství zelených lístků podle vašich preferencí.
 • Vodu vařte, dokud se listy neusadí na dně.
 • Vodu ze zeleného čaje sceďte do šálků a přidejte do ní med a citron (volitelně)
 • Váš zelený čaj je připraven k pití!

2. Se sáčky zeleného čaje:

 • Pokud máte sáčky zeleného čaje, vše, co potřebujete, je šálek horké vody.
 • Sáček čaje stačí na pár minut ponořit do horké vody.
 • Vyjměte sáček a ihned podávejte.

3. S práškem ze zeleného čaje:

 • Na jeden šálek zeleného čaje s práškem musíte vzít 1,5 lžičky prášku ze zeleného čaje a jeden šálek vody.
 • V pánvi nebo misce dejte vařit vodu a přidejte do ní prášek ze zeleného čaje.
 • Dobře promíchejte a nechte 2-3 minuty louhovat
 • Scedíme a podáváme horké

Nejlepší způsob, jak pít zelený čaj pro hubnutí

Chcete-li zlepšit účinnost zeleného čaje na vaší cestě k hubnutí, musíte jej konzumovat správným způsobem. Zde je návod, jak konzumovat tento nápoj, abyste byli svědky lepších výsledků:

 • Zelený čaj konzumujte bez sladidel, jako je med nebo cukr. Také se striktně vyhněte jeho kombinaci s mlékem nebo mléčnými výrobky.
 • Pijte 2-3 šálky zeleného čaje během dne, zejména po jídle pro rychlejší trávení.
 • Udržujte teplotu nápoje a zajistěte, aby byl teplý až horký.
 • S trochou limetkové šťávy můžete zlepšit chuť a účinnost zeleného čaje.

Kolik zeleného čaje byste měli pít pro hubnutí?

Dávkování zeleného čaje se liší od člověka k člověku, přičemž je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. V průměru může zdravá, netěhotná nebo nekojící osoba, bez jakýchkoli chronických onemocnění, jako je diabetes nebo hypertenze, konzumovat kdekoli mezi 3-5 šálky zeleného čaje, aby zhubla. Předávkování může poškodit vaše zdraví.