5 hlavních příčin, proč ženám vypadávají vlasy

Vypadávání vlasů je jedním z nejvyhledávanějších výrazů na Googlu. Jediným kliknutím najdete asi 1,5 milionu výsledků a nespočet webových stránek s opravnými prostředky, což dokazuje, že je to běžnější, než byste si mysleli. Každá žena se s tím někdy v životě potýká. Nyní může být vypadávání vlasů způsobeno několika důvody a my pro vás rozebíráme pět nejčastějších. 

1. Stres

Stres si vybírá daň na vašem zdraví, psychickém i fyzickém. Když jste ve stresu, vaše pokožka a vlasy jsou první, které postihne. Jakýkoli druh stresu, ať už je to emocionální, fyzický nebo dokonce související s vaším profesním životem, může způsobit vypadávání vlasů. Někdy si toho možná nevšimnete hned, ale po určitou dobu může stres ovlivnit zdraví vašich vlasů poměrně hodně. Nejlepší způsob, jak to překonat, je dát si chvíli volna tím, že se budete věnovat koníčkům, meditovat a dělat věci, které vás baví.

2. Nedostatek živin

Nedostatek živin způsobuje vypadávání vlasů. Postarejte se proto o vyvážený jídelníček, který doplníte užíváním vitamínových doplňků.

3. Infekce a nemoci

Infekce pokožky hlavy a kožní problémy mohou způsobit vypadávání vlasů. Infekce a nemoci přímo napadají pokožku hlavy a vytvářejí stagnaci v růstu. Pokud na pokožce hlavy objevíte šupinatá, červená, podrážděná nebo svědivá místa, navštivte dermatologa! Dokonce i nadměrné lupy a neustálé svědění mohou být známkou rané infekce. Ztráta vlasů v důsledku infekcí je dočasná a může být hladce vyřešena lékařskou pomocí, pokud je léčena ve správný čas.

4. Geny

To vše závisí na vašich genech. Pokud má vaše rodina v minulosti ztrátu vlasů po určitém věku, mohlo by to s největší pravděpodobností postihnout i vás. Existuje však způsob, jak rozpoznat genetické řídnutí vlasů. Obvykle se vyskytuje na temeni hlavy (jak u mužů, tak u žen) a vlasy odtud začínají být řídké. Pomalu roste a stává se výraznějším. V takových případech je nejlepší zvážit lékařskou pomoc.

5. Špatné účesy

Elegantní culíky jsou právě teď trendy, ale příliš těsné svázání vlasů po celou dobu může vést k lámání vlasů a vypadávání vlasů. S pevnými účesy si vlasy příliš taháte a to má dopad na pevnost vašich vlasů. U tohoto typu vypadávání vlasů nejprve uvidíte změnu na vlasové linii. Bude to vypadat více odsunuté a tvar by se mohl postupně změnit na parabolu. Nakonec může vaše čelo začít vypadat větší, když ztratíte vlasy zepředu. Ale to se dá bez problémů vyřešit. Stačí se rozhodnout pro volné, pohodlné účesy a vyhnout se účesům, které zatěžují pokožku hlavy.