15 zdravotních přínosů pití teplé vody na základě výzkumu

Lidské tělo se skládá z 60 % z vody. Tato voda je nezbytná pro provádění různých tělesných funkcí, jako je krevní oběh, trávení, regulace teploty a vstřebávání živin. Nesmíme zapomenout na fakt, že voda uhasí naši žízeň a udržuje nás hydratované. Mnoho lidí rádo pije studenou vodu nebo normální vodu skladovanou při pokojové teplotě. Pití teplé vody nebo teplé vody však převáží jejich výhody a je jasným vítězem! Podle starověké ajurvédské medicíny může pití horké vody na lačný žaludek aktivovat vaše tělo a vyplavit nežádoucí nečistoty. V tomto článku se dozvíme více o úžasných zdravotních přínosech pití horké vody.

Je pití horké vody dobré pro zdraví?

Horká voda nebo teplá voda je vynikajícím řešením pro očistu vašeho těla. Naše tělo ukládá nežádoucí odpad, který se po určitou dobu změní na toxický. Když pijete horkou vodu na lačný žaludek, tyto toxiny se ze systému vyplaví. To osvěží vaše tělo a zlepší výkon všech tělesných funkcí. Horká voda je také vynikajícím řešením pro hubnutí, protože omezuje tukové buňky a snižuje váš pas.

Důležitost pití teplé vody:

Pití horké vody je v Číně považováno za rituál. Před jídlem se nabízí šálek horké vody pro aktivaci a stimulaci trávicího systému. Horká voda je také vynikajícím prostředkem k obnovení normálního stavu našeho těla, zejména po prodělaných zdravotních poruchách, jako je zácpa, kongesce a křeče. Pití horké vody prospívá ledvinám tím, že vyplavuje toxiny a udržuje je zdravé

Kolik sklenic horké vody byste měli vypít?

Limit dávkování horké vody je stejný jako vaše běžná dávka vody. Zdravotní odborníci doporučují vypít alespoň 8 sklenic horké vody, což jsou asi 2 litry denně. Toto množství se může lišit v závislosti na věku, pohlaví a zdravotním stavu. Nahrazení normální vody horkou vodou dokáže s vaším tělem zázraky a zdvojnásobí její výhody.

Nejlepší čas na pití horké vody:

Horkou vodu je nejlepší pít hned ráno na lačný žaludek. Jako ranní detoxikační nápoj se doporučuje vypít jednu velkou sklenici horké nebo teplé vody s několika kapkami citronové šťávy. Po celý den můžete mít teplou vodu stejně jako normální vodu. Také pití jedné sklenice horké vody 15 minut před jídlem může léčit poruchy trávení.

Zdravotní přínosy pití horké vody:

Horká voda je požehnáním pro ty, kteří si chtějí užívat dobrého zdraví a krásného těla. Chcete-li znát četné zdravotní přínosy pití horké vody pro vlasy a zdraví pokožky, pokračujte ve čtení.

1. Podporuje délku vlasů:

Abyste měli dlouhé vlasy jako princezna od Disneyho, nemusíte utrácet víc, stačí zvýšit množství vody a změnit její teplotu z normální na horkou! Pití horké nebo teplé vody funguje jako skvělý zdroj energie pro vaše vlasové buňky. Podporuje a urychluje růst vašich vlasů. Také snižuje vypadávání vlasů!

2. Snižuje lupy:

Horká voda může účinně snížit lupy tím, že zabíjí kvasinkové buňky. Přidání pár kapek vody s citronem vám pomůže. Musíte se však ujistit, že si nenalijete vroucí horkou vodu na pokožku hlavy, protože to může způsobit vážné popáleniny. Po umytí šamponem se doporučuje opláchnout teplou vodou, aby se zabránilo lupům a svědění.

3. Dodává vlasům lesk:

Voda nejen udržuje vlasy hydratované, ale také dodává základní látky, které vlasy potřebují, aby se leskly. Pití horké vody je také dobré pro získání pružných a lesklých vlasů. To je prospěšné pro obnovení přirozené vitality vašich vlasů a jejich udržení zdravé.

4. Detoxikace těla:

Detoxikace těla je jednou z hlavních výhod pití horké vody. Pokud trpíte zažívacími potížemi, je opravdu prospěšné pít horkou vodu brzy ráno nebo pozdě večer (nebo obojí). Když pijete horkou vodu, tělesná teplota se zvýší a vaše tělo se začne potit, což pomáhá vyplavit toxické látky z vašeho vnitřního systému a správně jej vyčistit. Pro dobré nebo účinné výsledky vymačkejte citron v horké vodě a přidejte do něj pár kapek medu. To je jedna z hlavních výhod medu s horkou vodou.

5. Léčí zácpu:

Nízká hladina vody ve vašem těle může mít za následek problémy, jako je zácpa, špatné trávení, žaludeční problémy atd. Jak se stolice hromadí ve střevě, pohyb střev se zpomaluje a ztěžuje. Vždy se doporučuje vypít sklenici horké nebo teplé vody (doporučuje se nalačno) každé ráno. To je jeden z důležitých přínosů horké vody pro žaludek.

6. Pomáhá při trávení:

Horká voda napomáhá úplnému trávení a odstraňuje přebytečné tukové ucpávky v těle na rozdíl od studené vody, která může ztuhnout olej přítomný v konzumovaných potravinách, vytváří tukové usazeniny na vnitřní stěně vašeho střeva. Pokud však sklenici plnou studené vody vyměníte za horkou, můžete se tomuto problému vyhnout a výrazně urychlit své trávení.

7. Podporuje hubnutí:

Jednou z hlavních výhod horké vody je hubnutí. Pití horké vody vám může pomoci při ztrátě dobrého množství tuku. Zlepšuje váš metabolismus a urychluje proces trávení. Horká voda také rozkládá tukové tkáně ležící pod kůží. Pití horké vody na hubnutí je vynikajícím řešením.

Tip: Chcete-li zvýšit výhody pití horké vody při hubnutí, přidejte trochu citronu a medu.

8. Léčí ucpaný nos:

Jakoukoli formu ucpaného nosu i krku lze léčit pitím horké vody v pravidelných intervalech. Výzkumy ukazují, že dobře léčí kašel, bolest v krku a nachlazení. Pomáhá při rozpouštění hlenu a usnadňuje tak jeho odstranění z dýchacích cest.

9. Pomáhá utišit menstruační křeče:

Mezi výhody horké vody, která ženám skutečně pomáhá, patří pohodlí, které poskytuje během těchto těžkých dnů v měsíci. Snižuje bolest a nepohodlí související s menstruačními křečemi. Uklidňující účinky tepla na svaly z horké vody poskytují dokonalé výsledky. Zabraňuje také křečím.

10. Zlepšuje krevní oběh:

Další z využití horké vody přichází v podobě zlepšení hladiny krevního oběhu. Detoxikační přínos horké vody je zmíněn výše, která zase napomáhá krevnímu oběhu v těle. Pomáhá při odstraňování nahromaděného tuku a všech toxických látek v nervové soustavě, čímž ve výsledku poskytuje tuto výhodu.

11. Udržuje stárnutí v zátoce:

Zářivý, mladistvě vypadající obličej je jednou z hlavních výhod pití horké vody pro pokožku. Toxiny přítomné v těle vedou podle vědců k rychlejšímu stárnutí. Pití horké vody pomáhá při odstraňování těchto toxinů z těla, což vede ke zpomalení procesu stárnutí. Pomáhá také při rychlejší opravě pokožky a zvyšuje její elasticitu. Poškozená pokožka se tak zahojí a vypadá hladší.

12. Odstraňuje hlavní příčiny infekcí:

To je jedno z nejlepších využití pro pití horké vody. Pravidelné pití horké vody pomáhá chránit pokožku před infekcemi. Udržuje pokožku bez pupínků a čistí tělo zevnitř, čímž odstraňuje všechny příčiny spojené s kožními infekcemi a nemocemi.

13. Nabízí úlevu od artritidy:

Vaky a láhve s horkou vodou by měly být zváženy jako horký obklad na oblasti, kde se vyskytuje problém s artritidou. Uklidňuje bolesti kloubů a zároveň uvolňuje svalové křeče a křeče. Zlepšení krevního oběhu v těle vede také k určité úlevě od bolesti při artritidě.

14. Ulevuje od stresu:

Zkoušeli jste si dát horkou vodní lázeň? Udělejte to jednou! Horká voda pomáhá při uvolnění svalů, které ztuhly po celý den. Pomáhá také při uvolnění nervů. Celkově dobrá koupel v horké vodě vede ke svěží a bezstresové situaci. Pouhá 10minutová koupel by ukázala zázraky, pokud jde o tuto výhodu horké vody.

15. Zlepšuje vitalitu vlasů:

Pro hebké a lesklé vlasy pijte pravidelně horkou vodu. Nervová zakončení kořínků jsou energizována pitím horké vody, která se sama aktivuje ke zlepšení vitality vlasů. Udržuje také celkově dobré zdraví vlasů.