15 nejlepších výhod červené papriky pro pokožku, vlasy a zdraví

Červené papriky se snadno vaří a dodají vašim pokrmům křupavost. Jsou také docela šťavnaté a dají se bez váhání jíst i syrové. Kromě kulinářských výhod jsou červené papriky preferovány také pro svou nutriční hodnotu. V tomto článku podrobně probereme některé z hlavních zdravotních přínosů konzumace červené papriky.

Červené papriky, nazývané také červené papriky, podkategorie zelených paprik. Vědecký název červené papriky je „Capsicum Annum“. Jsou to v podstatě stejné zelené papriky, které se po dozrání zbarvily do červena. Přítomnost vysokého množství karotenoidů dodává zelenině jasně červenou barvu a lesk. Červené papriky mají poměrně sladkou chuť a jsou široce používány v mnoha indických a kontinentálních kuchyních. Obrázky z červené papriky jsou také nejvíce vyhledávané na internetu pro svůj jasný a krásný vzhled.

Jsou červené papriky zdravé?

Červené papriky jsou lahodným způsobem, jak do vaší stravy dodat důležité minerály a vitamíny. Jsou nabité antioxidanty, které dokážou odrazit bakterie způsobující infekci a posílit váš imunitní systém. Červené papriky také nabízejí více než 200 % DV vašeho denního příjmu vitamínu C. Pravidelná konzumace této úžasné zeleniny může zabránit anémii, poruchám zraku a dokonce i rakovině.

//

Fakta o výživě červené papriky:

Níže je uvedena výživa z červené papriky na 1 porci (149 gramů):

 • Kalorie z červené papriky: 46,2
 • Celkový obsah sacharidů: 3,1 g
 • Bílkoviny: 1,5 g
 • Vláknina: 3,1 g
 • Vitamín A: 93 % DV
 • Vitamín C: 317 % DV
 • Vitamín E: 12 % DV
 • Vitamín K : 9 % DV
 • Folát: 17 % DV
 • Vápník: 10,4 mg
 • Hořčík: 17,9 mg
 • Draslík: 314 mg

Jak jíst červené papriky?

Pokud vás zajímá, jak vařit červenou papriku, odpověď je jednoduchá! Jsou extrémně univerzální a dají se jíst téměř v jakékoli formě. Syrové papriky můžete jednoduše přidávat do salátů, grilovat je na grilu, přidávat do kari nebo je rozmixovat na dipy. Kreativita je limit, pokud jde o konzumaci papriky!

Zdravotní přínosy červené papriky:

Pro pohodlný přístup byl poskytnut průvodce níže, který má některé z nejlepších a nejideálnějších použití a výhod červené papriky. Koukni na to:

1. Nízký obsah kalorií:

Spolu s tím, že tělu poskytuje tolik hlavních živin a antioxidantů, nejlepší částí a hlavními výhodami spojenými s červenou paprikou je nízké množství kalorií, které tělu dodává. Tyto vlastnosti jsou jednou z hlavních výhod konzumace červené papriky pro prevenci hubnutí a správné řízení hmotnosti.

2. Poskytuje vitamín C:

Mezi mnoha vitamíny v červených paprikách tvoří vitamín C nejvyšší procento. Vit C je důležitý nejen pro udržení silného imunitního systému, ale také pomáhá při odstraňování známek stárnutí a udržuje pleť mladistvou. To jsou některé z výhod, které získáte ve své tašce z červených paprik pouze proto, že mají bohatý obsah tohoto vitamínu.

3. Protizánětlivé účinky:

Hladiny beta karotenu v těle spolu s fytochemikáliemi a karotenoidy jsou dobré antioxidanty, které mají protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají při léčbě všech druhů zánětů v těle, včetně zánětů kloubů, jako je artritida.

4. Kontroluje diabetes:

Dietní vláknina, živiny, vitamíny, minerály a antioxidanty v paprikách pomáhají kontrolovat hladinu cukru v krvi v těle a zabraňují jejímu nárůstu. To pomáhá při dobré kontrole diabetu.

5. Snižuje špatný cholesterol:

Mnoho studií a výzkumů prokázalo, že každodenní konzumace červené papriky pomáhá při snižování špatného cholesterolu a LDL v těle. To je opět jedna z výhod, které červená paprika ukládá pro tělesnou pohodu a také chrání před různými srdečními chorobami. To také pomáhá při správném řízení hmotnosti.

6. Ochrana před rakovinou:

V červených paprikách je síra, která může pomoci při vytváření ochranného štítu v těle proti různým typům rakoviny. Za stejným účelem musíte pravidelně zařazovat červené papriky do každodenní stravy.

7. Dobré zdraví nervového systému:

Hladiny vitaminu B6 v červených paprikách perfektně působí na nervový systém a pomáhají mu ideálně fungovat. Pomáhá také nervovým buňkám k dobré a přirozené obnově.

8. Poskytuje perfektní noční vidění:

Červené papriky, o kterých zde mluvíme, jsou vysoce bohaté na vitamín A, který pomáhá udržovat zdravý a bezproblémový zrak. To platí zejména pro noční vidění. Je to jedna z dobrých věcí a při každodenní konzumaci poskytne viditelné výsledky. Zabraňuje také makulární degeneraci a šedému zákalu.

9. Mladá pleť:

Antioxidanty a hladiny vitamínu E v červených paprikách je něco, na co se můžete těšit, pokud jde o mladistvou pleť. Pomáhá také udržovat vlasy zdravé a bezproblémové.

10. Bohaté na antioxidanty:

Červená paprika jako jedna ze superpotravin má tělu poskytnout dobrou hladinu antioxidantů ve formě fytonutrientů. Pomáhá při prevenci degradace buněk a odstraňování toxinů. Zabraňuje také rakovině tím, že chrání tělo před volnými radikály.

11. Dodává tělu vitamín A:

Vitamin A je další ze základních živin, které výhody červené papriky zahrnují. Nutriční výhody červené papriky zajišťují 75 % splnění požadavku pouze jedním šálkem této super zeleniny. To zlepšuje zrak a zabraňuje šedému zákalu.

12. Bohaté na vlákninu:

Pro zdravé trávení je důležité dostatečné množství vlákniny v jídle každý den. S touto konkrétní možností vám prospívá červená paprika. Pomáhá také udržovat hladinu cholesterolu pod kontrolou. S touto výhodou se můžete zbavit syndromu dráždivého tračníku a zácpy.

13. Poskytuje draslík:

7 % denní potřeby draslíku pro tělo lze pokrýt pouze jedním šálkem červené papriky. To reguluje tekutinu v těle a pomáhá při správné kontrakci srdce.

14. Zvýšený růst vlasů:

Vitamín C v červené paprikě pomáhá při produkci kolagenu v těle, který nejen udržuje vlasy zdravé, ale také pomáhá k optimální úrovni růstu vlasů. Je známo, že nedostatek vitamínu C způsobuje lámavé a suché vlasy. Můžete dokonce vařit několik kousků červené papriky ve vodě asi 10-15 minut. Po vychladnutí naneste na pokožku hlavy půl hodiny a poté opláchněte vodou. To také pomáhá při stimulaci růstu vlasů.

15. Pomáhá při kontrole artritidy:

Působí zde karotenoidy přítomné v červených paprikách. Mezi výhody červené papriky patří léčba artritidy přirozeným způsobem. Pomáhá při léčbě otoků souvisejících s artritidou a poskytuje určitou úlevu. To je také možné díky obsahu křemíku v zelenině. Může být užíván ve formě šťávy pro dosažení vysoké úrovně přítomných léčivých vlastností.